Úvod

David Vinckboons: Veselá společnost v zahradě (1610)

Vítejte na stránkách zaměřených na historický tanec. Co tu můžete nalézt?

Výuka tance

Ve výuce se zaměřuji na taneční styl vrcholné renesance a raného novověku (přelom 16. a 17. století), country dances v jejich proměnách od 17. po 19. století napříč zeměmi Evropy, a taneční kultuře dlouhého 19. století. Mou specializací je realizace dobově zaměřených plesů a tanečních zábav, doplněných výukou přímo na místě.
Více informací zde.

Aktuálně:
Playford's dance club – taneční večery zaměřené na procvičení kontratanců/country dances.
Konají se jednou měsíčně, nejbližší termín: 5. ledna 2018, v 19:00. Podrobnosti zde.
POZOR! Změna místa konání oproti předchozímu roku! Playford's dance club je přesunut: Studio Peña Flamenca, Klimentská 34, Praha 1

Série oblíbených lekcí kontratanců pokračuje i v této sezóně. Zimní běh začíná 14. ledna 2018, podrobnosti a přihlášky zde.
Jarní běh je plánován na březen až květen. Podrobnosti budou včas upřesněny.

Termín příštího Květinového plesu – Playford's Five O'Clock V: neděle 3. června 2018.

6. ročník festivalu Renesance Opočno se bude konat o předposledním srpnovém týdnu roku 2018: 20. - 25. srpna 2018.

Taneční blog Donna Mobile

Blog informuje o akcích a zajímavostech souvisejících s historickým tancem, tedy přebírá a rozšiřuje funkci někdejšího Tanečního salónu.

Kategorie

A zde si přijdou na své badatelé. Najdete tu jednak obecnou encyklopedii, nejstarší část mých stránek (od níž pochází i název Historický tanec v heslech), dále encyklopedii zaměřenou na taneční styl Cinquecenta, překlady italských tanečních sbírek z období Cinquecenta (Fabritio Caroso - Il BallarinoNobiltà di Dame, Cesare Negri - Le Gratie d'Amore/Nuove Inventioni di Balli) a další užitečné informace.
Přehled kategorií vlevo nebo zde.

Hana Tillmanová